ראשי » מאמרים » כל מה שרציתם לדעת אודות לימודים מקצועיים

ההרשמה בעיצומה

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב

קורסים בתחום זה

כל מה שרציתם לדעת אודות לימודים מקצועיים


אין שום גיל בו מוקדם מדי או מאוחר מדי  לרכוש מקצוע ולעסוק בו כפרנסה. אנו חיים בתקופה שבה אנשים רבים לא מתפשרים על איכות החיים ורמת האושר שלהם, ואלה תגענה בין היתר בזכות בחירה מושכלת ונכונה של כיוון תעסוקה ופרנסה. יחד עם זאת, ישנם לא מעט אנשים שאינם חשים שהם מגשימים את עצמם ובדיוק עבורם קיים מגוון רחב של מסלולי לימוד מקצועיים המתאימים כהסבה מקצועית, כלימוד ראשוני או בכל שלב אחר בחיים. כיום אין צורך להתפשר על תחום עיסוק שאינו מעניין ואנשים רבים לא מוותרים על חיים מעניינים ולימוד של מקצוע המתאים לפרנסה בכבוד ואף יותר מכך.

מה היתרונות של לימוד קורס מקצועי?

כיום ידוע שאין די בתעודת תואר ראשון או שני על מנת לעבוד בתפקיד מכובד או מעניין, גם אם מדובר בתפקיד הקשור באופן ישיר לתחום העיסוק והלימודים. אנשים שיודעים איזה תחום מושך ומעניין אותם רוצים לעסוק בו באופן מעשי ויישומי, ולעיתים קרובות אין בכלל צורך בלימוד תיאורטי מעמיק לשם כך. בנוסף, לימודים אקדמיים אורכים כמה שנים ועולים לא מעט כסף – ובסופם אפשרויות התעסוקה מוגבלות או אפילו לא קיימות (בתחומים מסוימים). כאשר בוחרים ללמוד קורס מקצועי – לומדים בדיוק מה שצריך, על פי גישות עדכניות ורלוונטיות ואפשר מיד להבין איך פועל השוק ואיך למצוא את העבודה המתאימה.

באילו קורסים ניתן ללמוד מקצוע כיום?

ישנם אינספור תחומים שבהם ניתן להירשם למסלול לימודים מקצועיים שמושם בו דגש על פרקטיקה, על חדשנות ועל עדכונים המתרחשים בשוק כל הזמן. להלן כמה רעיונות של תחומי לימוד מבוקשים שניתן למצוא בהם עבודה אפילו מיד עם סיום הקורס:

קורסים להכשרת טכנאים – טכנאי חשמל, טכנאי גז, טכנאי מחשבים או מכשירי חשמל

תחום הלוגיסטיקה והמחסן – ניהול מחסן ממוחשב, עקרונות אוניברסליים בלוגיסטיקה, רכש וקניינות

ענף הבניין והבנייה – מפעיל עגורן, מנהלי עבודה, עבודה בגובה, מיגון ואבטחה

רישיון נהיגה מיוחד – נהג מלגזה, צמ”ה (ציוד מכאני הנדסי), מורה או בוחן נהיגה או רישיון לטרקטור ודחפור

מכשירים מיוחדים – טכנאי מעליות, קורס מנעולנות, מפעיל בריכות, טכנאות של מכשור רפואי

לומדים – ומיד מתחילים לעבוד!

היתרונות של הקורסים שהוזכרו לעיל (כמו גם קורסים רבים נוספים שאינם מצוינים כאן) ברורים – מיד לאחר השלמת המחויבויות של הקורס, יכול התלמיד להתחיל לחפש עבודה מקצועית בנושא שלמד ולעסוק בו באופן מעשי ופעיל. הלימודים מתרכזים בידע מעשי ופחות בידע תיאורטי על מנת שהקורס לא יימשך פרק זמן ארוך מדי ויאפשר לבוגרים להשתלב כמה שיותר מהר בשוק העבודה. כשם שהבוגרים מעוניינים להתחיל את העבודה – כך לעיתים ישנם תחומי שבהם יש מחסור בעובדים ומסיימי הלימודים יתקבלו בשמחה לשורות המפעלים, הארגונים ומקומות העבודה.

* המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות להוסיף ימי לימוד, לשנות חלק מתכני הקורס והרכב המרצים, עפ"י שיקול דעתה המלא ובהתאם להתקדמות הכיתה, תוך הקפדה על היקף שעות הלימוד.

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב