ראשי » מאמרים » באיזה כלי עבודה משתמש מנעולן

ההרשמה בעיצומה

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב

קורסים בתחום זה

באיזה כלי עבודה משתמש מנעולן


למנעולן מקצועי נדרשים מגוון כלי עבודה על מנת לבצע מגוון של עבודות שונות. לרוב הוא יקבל קריאה כאשר יש לפרוץ דלת של בית, של כלי רכב או אף של כספת. בגלל שהזמינות שלו חייבת להיות גבוהה ולרוב מסביב לשעון, והוא אינו יודע מתי ומאין תגיע הקריאה הבאה, סט הכלים שלו חייב להיות תמיד מאובזר ובהישג יד. וודאי שכמו כל בעל מקצוע מוסמך ומיומן, שגם רוצה להיתפס ככזה, הוא חייב להיות בעל כלים איכותיים מכל בחינה, ולא להתפשר על רכישה זולה. בסט הכלים שלו צריכים להימצא כלים כלליים וכלים שמיועדים לעבודה ספציפית של המנעולן.

מברגות

כאשר יש לבצע החלפת צילינדרים והחלפת מנעולים, מברגות נטענות מהוות כלי חשוב לביצוע העבודה בדיוק כירורגי. המברגה יעילה בנוסף בכל מצב שבו יש להוציא דלת ממקומה או להתקין מנעול חדש. באופן כללי, לכלי עבודה נטענים יש יתרון משמעותי עבור המנעולן, מכיוון שהם אינם צריכים להתחבר לשקע חשמלי על מנת לעבוד ופועלים על ידי סוללה. כאשר הוא מגיע לפרוץ כלי רכב או דלת של דירה, לרוב לא יהיה לו שקע זמין להתחבר אליו, וכאן נכנסים לתמונה כלי עבודה נטענים.

פצירה וכלי קדיחה

כל מנעולן מקצועי צריך להחזיק בידו מקדחה איכותית או פטישון במצבים שבהם אין ברירה אלא לפרוץ את המנעול. כלי קידוח שאינו חזק דיו לא תמיד יוכל לבצע את העבודה נאמנה, ולכן יש לרכוש אחד בעל עוצמה גבוהה. על המנעולן להחזיק ברשותו פצירה ייעודית לפריצה של דלתות וקידוח צילינדרים. קיימות פצירות מסוגים שונים המתאימות למצבים שונים, כמו למשל לשימוש עם כספות, ולכן מומלץ להחזיק מגוון רחב שלהן.

פיקלים

כל מנעולן יחזיק אצלו פיקלים לפתיחה של מנעולים ופריצה של צילינדרים ללא נזק. הפיקלים הם כלים קטנים שניתן להחדיר למנעול ולסובב אותו באופן שמדמה למעשה את פונקצית המפתח.

כלים לפריצת רכב

קיימים כלים ספציפיים לצורך פריצת רכבים. ביניהם ניתן למצוא כרית אוויר המשמשת ליצירה של מרווח בין הדלת למשקוף, שדרכו ניתן להכניס את כלי הפריצה ולפרוץ בסופו של דבר את הדלת. כלים נוספים לפריצת רכב הם סרגלים, סט כלי דגדוג ומוטות מיוחדים שמיועדים באופן ספציפי לפריצת רכבים. מומלץ לרכוש גם מאריך למוט על מנת למנוע מראש מצבים בעייתיים ולפתור מגבלות טכניות.

כלים לפריצת דלת הבית

היצע הכלים גדול מאוד גם בתחום הזה וניתן למצוא כלי דגדוג שונים שמחקים את פעולת המפתח. ניתן לרכוש בין היתר גם כלי לחילוץ והוצאה של מפתחות שבורים, פלסטיק לפתיחה של דלתות טרוקות וחולץ לפירוק צירים בדלתות. בגלל שכל מקרה הוא לגופו וקיימים מקרים מיוחדים, ככל שהמנעולן יהיה בעל מגוון רחב יותר של כלים, כך הוא יוכל להתמודד עם מגוון רחב יותר של מקרים. יתרה מכך, כל עבודה שלו תבוצע באופן קל ונוח ותוך סיפוק פתרון מהיר לבעיה.

שכפול מפתחות

עדיף שהמנעולן יחזיק בידו כלים לשכפול מפתחות בעת הצורך. קיימים מכשירים רבים ברמות מחיר שונות לשכפול וחיתוך של מפתחות או לשכפול וקידוד של מפתחות ושלטים לרכב. מכונות שכפול משמשות לרוב לצורך מסוים ויש הפרדה בין מפתחות רגילים, מפתחות לבית ומפתחות לכספת.

* המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות להוסיף ימי לימוד, לשנות חלק מתכני הקורס והרכב המרצים, עפ"י שיקול דעתה המלא ובהתאם להתקדמות הכיתה, תוך הקפדה על היקף שעות הלימוד.

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב