ראשי » מאמרים » אנגלית טכנית עבור מנהלי תפעול בכירים

ההרשמה בעיצומה

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב

קורסים בתחום זה

אנגלית טכנית עבור מנהלי תפעול בכירים


אנגלית היא ללא ספק השפה המדוברת ביותר והמרכזית בעולם המערבי כיום, ולרמת הבקיאות בה נודעת חשיבות רבה בתהליכי ארגון, קבלת החלטות וקיום קשרים עסקיים בינלאומיים ובמגוון תחומי אחריות בתחום הניהול התפעולי. אין פלא אפוא שמועמדים ועובדים שעברו קורס לימוד אנגלית טכנית ברמה גבוהה נהנים מיתרון משמעותי בשוק התעשייה וההייטק התחרותי, בעיקר בכל הנוגע למשרות ניהול בכירות בחברות מובילות. במאמר הבא נפרט על מאפייני האנגלית הטכנית עבור מנהלי תפעול בכירים, ונסביר מדוע היא נחוצה להם.

מדוע רמת אנגלית גבוהה נחוצה בתחומי הניהול התפעולי?

כל חברה או מפעל המקיימים קשרי חוץ עם ארגונים בחו”ל, בין אם מדובר בייצוא לשווקים בינלאומיים או בתקשורת מול ספקי הציוד מרחבי העולם, זקוקים למנהלים בעלי שליטה באנגלית ברמה גבוהה. מדובר בצורך חיוני, אשר הכרחי על מנת לתקשר באופן מכובד ומקצועי עם לקוחות ועם ספקים. זאת ועוד, רוב המיכון בתעשייה ואמצעי הייצור השונים, לצד הציוד הממוחשב, מיוצרים  בחו”ל. מובן גם שהשפה המקובלת להנחיות מקצועיות היא אנגלית, ושלא תמיד קיים תרגום שלהן לעברית. לפיכך, המונחים המקצועיים, תיאור התהליכים ושמותיהם של חלקים וחלפים חשובים נותרים באנגלית במרבית המקרים. צרכים אלו, העולים מהשטח, הם הסיבה לכך שידיעת אנגלית טכנית ברמה גבוהה מצוינת בדרישות התפקיד של כל משרה בכירה בחברות ובארגונים מובילים בתעשייה ובהייטק.

ההבדלים בין אנגלית מדוברת לטכנית

אנגלית טכנית או עסקית שונה מהשפה המדוברת, כיוון שהיא מבוססת על הכרות עם עולם המושגים המקצועי של תפקיד הניהול התפעולי. היכולת של מנהל תפעולי לקיים שיחה, לכתוב אימייל ולהזמין חלקים מספקים בחו”ל באופן מקצועי ומכובד שהולם את תפקידו, מחייבת שימוש במונחים הטכניים  המתאימים. מכאן, שהיכרות אתם מהווה חלק עיקרי בקורסי לימוד אנגלית טכנית. בנוסף, חשוב גם לדעת לכתוב ללא שגיאות כתיב או תחביר ולהתנסח על פי הדרכים הנהוגות והמקובלות בעולם העסקי, כדי לשדר רושם אמין ומהימן בתקשורת מול ארגונים, לקוחות וספקים. מכאן שהאנגלית הטכנית מהווה שפה ייחודית בפני עצמה, הכוללת מונחים שאינם מופיעים באנגלית המדוברת. אפשר ממש לומר שזו שפה אחרת ובלעדית, שלה אוצר מילים משל עצמה ואופני ביטוי וניסוח אופייניים.

קורס לימוד אנגלית טכנית למנהלי תפעול

לימוד אנגלית טכנית בקורס ייעודי למנהלי תפעול מסייע בפיתוח מיומנויות הבנת הנקרא והנשמע, בדגש על ההיבטים הטכניים של השפה ובאופן שמותאם לעולם המונחים של הניהול התפעולי בתחומים השונים. קורס לימוד אנגלית טכנית מתוכנן להכשיר את בוגריו לשימוש מושכל מתוך הבנה מעמיקה של הספרות המקצועית הנוגעת לתחום עיסוקם, ולשפר את יכולות הקריאה של מידע טכני באנגלית. קורס כזה כולל תרגול ולימוד להעשרת אוצר המילים הטכני והמקצועי, כתיבת מיילים נכונה ומקובלת, ניהול שיחה עסקית ותחומים רבים וחשובים נוספים, המהווים צורך חיוני למנהלי תפעול בארגונים ובמפעלים במגוון תחומי הרכב, המחשבים, האלקטרוניקה, הרפואה, התעשייה ועוד.

* המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות להוסיף ימי לימוד, לשנות חלק מתכני הקורס והרכב המרצים, עפ"י שיקול דעתה המלא ובהתאם להתקדמות הכיתה, תוך הקפדה על היקף שעות הלימוד.

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב