ראשי » מאמרים » האם כל מקצוע מצריך פסיכומטרי?

ההרשמה בעיצומה

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב

קורסים בתחום זה

האם כל מקצוע מצריך פסיכומטרי?


מעוניינים להתחיל ללמוד מקצוע מבוקש ונדרש בשוק, אבל מפחדים מקורס פסיכומטרי? אז הרשו לנו לספר לכם בשורות משמחות – לא כל מקצוע דורש קורס פסיכומטרי מפרך. יש לא מעט קורסים מקצועיים במכללות המקצועיות שילמדו אתכם מקצוע מבוקש ויציב ללא הצורך בלימודים פסיכומטריים או בתואר אקדמאי, וישלבו אתכם בשוק העבודה במהירות.

 

קורסים מקצועיים בלי מבחן פסיכומטרי

 

תוכלו לרכוש מקצוע בעזרת קורסים מקצועיים במגוון רחב מאוד של תחומים. היתרונות של הקורסים המקצועיים הם בולטים וחשובים: הקורסים האלו קצרים משמעותית מתואר אקדמאי, ועשויים לארוך שבועות עד מספר חודשים. בנוסף, העלות הכללית שלהם נמוכה באופן משמעותי מתואר אקדמאי. היתרון המרכזי הוא שתצאו מהקורס עם מקצוע ברור וספציפי ביד, כזה שיכניס אתכם באופן מיידי לשוק העבודה.

 

קורסים מקצועיים הם מגוונים במיוחד, והשלב הראשון הוא לבחור איזה תחום מעניין אתכם בפן המקצועי. קורסים מקצועיים נעים בין טיפוח ויופי, מסעדנות, הנהלת חשבונות, טכנאות, ניהול פרויקטים טכנולוגיים ולוגיסטיים, וכדומה. אספנו עבורכם חלק קטן ממה שמחכה לכם בתחום הלימודים המקצועיים:

 

  • לימודי חשבונאות, מינהל ומיסים – תחום החשבונאות הוא תחום המבוקש כמעט בכל בית עסק, וניתן למצוא בו עבודה ראויה בכל מקום בארץ. במהלך קורסים בתחום זה תצברו ידע פיננסי, ותוכלו ללמוד מקצועות מבוקשים כמו ניהול חשבונות, חשבות שכר, ניתוח דוחות כספיים, ניהול משאבי אנוש וכדומה.

  • לימודי רכש, לוגיסטיקה ותפעול – תחום זה הוא תחום מרתק הכולל בתוכו מגוון רחב של קורסים כמו ניהול רכש ולוגיסטיקה, ניהול תפעול, מנהלי מחסן וניהול צי רכב. מקורסים אלו תצאו עם תעודה  התאפשר לכם להשתלב בארגונים עסקיים וציבוריים כמנהלים.

  • מקצועות מים – תחום מרתק ומבוקש נוסף הוא תחום מקצועות המים, החשוב במיוחד במדינת ישראל. תוכלו לרכוש מקצוע כמו הפעלת שפכים וטיהור מי שפכם, ניהול מערכות אינסטלציה, תחזוקת משאבות ודגימת מים.

  • מקצועות הבנייה – עוד תחום אותו ניתן ללמוד ללא פסיכומטרי או תואר הוא תחום מקצועות הבנייה. בעזרת קורס מקצועי ייעודי כמו קורס אוטם, ניהול מערכות מיזוג אוויר או ניהול סיכוני בטיחות תוכלו להשתלב בעולם מקצועות הבנייה והתשתית בתפקיד שתמיד יישאר מבוקש בעולם העסקי.

  • ניהול מערכות מזון והסעדה – אם תמיד חלמתם לעבוד במטבח, ישנם קורסים ייעודיים בתחומי ניהול המטבח, בטיחות מזון ואף קורסי שף. כך תוכלו לרכוש מקצוע ייחודי ומעניין בתחום ההסעדה.

 

תואר ראשון בלי פסיכומטרי

 

אם תמיד חלמתם על תואר ראשון, כדאי שתדעו שמלבד הקורסים המקצועיים, תוכלו תמיד להתחיל גם תואר ראשון בלי פסיכומטרי. בדרך כלל תוכלו להשתלב במקצועות השייכים בעיקר למדעי הרוח והחברה, כמו פסיכולוגיה, כלכלה או מנהל עסקים. לרוב תצטרכו להגיש תעודת בגרות בציון גבוה, ולעבור מבחן אנגלית או מבחנים נוספים. את התואר תוכלו ללמוד במכללות ולעתים גם באוניברסיטאות המובילות.

* המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות להוסיף ימי לימוד, לשנות חלק מתכני הקורס והרכב המרצים, עפ"י שיקול דעתה המלא ובהתאם להתקדמות הכיתה, תוך הקפדה על היקף שעות הלימוד.

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב