ראשי » מאמרים » הסבה מקצועית

ההרשמה בעיצומה

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב

קורסים בתחום זה

הסבה מקצועית


רבים מאיתנו מגיעים לרגע הזה בקריירה בו אנו חשים שמאסנו ומיצינו את ההתפתחות המקצועית שלנו. אנחנו משוועים לשינוי ולהתחלה חדשה, אבל קצת מפחדים מהצעד הראשון, ולא בטוחים מאיפה בכלל להתחיל ואיך להשתיק את כל החששות והלבטים, בעיקר בגיל מבוגר יחסית.

 

הסבה מקצועית עשויה בהחלט להפחיד, אבל חשוב לדעת שהיא לא חייבת להיות כל כך מסובכת ומאתגרת. ניתן לעשות הסבה מקצועית באמצעות לימודי תעודה קצרים, בסופם תצאו עם תעודה ביד ומקצוע חדש ומרגש בכיס, ולצאת לדרך החדשה שלכם.

 

אופציות להסבה מקצועית

 

הדבר הראשון שאתם צריכים לבחון הוא התחום שמעניין אתכם. חלק יודעים בדיוק מה תמיד היה החלום שלהם ומה הכיוון החדש שלהם, אבל לחלק העניין קצת פחות ברור. כדאי לדעת שישנם אינספור כיוונים ומקצועות אותם תוכלו ללמוד באמצעות קורס מקצועי. אספנו עבורכם רק חלק מהתחומים שתוכלו למצוא בשוק:

 

לימודי חשבונאות, מינהל ומיסים – יכול להיות שהייעוד הבא שלכם טמון בכלל בעולם הפיננסי? בעזרת קורס ייעודי בחשבונאות, תוכלו לקבל ידע פיננסי ולהשתלב בתפקידים מבוקשים ונדרשים בחברות ובארגונים רבים.

מערכות מזון והסעדה – תמיד חלמתם לנהל מסעדה? באמצעות קורסים מקצועיים תוכלו לרכוש ידע בניהול מטבח, ותבינו את כל הקשור בהיגיינה, בטיחות מזון ובקרת איכות.

לימודי טכנולוגיה תשתיות ולוגיסטיקה – אם ניהול בוער בכם, ואף פעם לא הבנתם איך התברגתם בעבודה משעממת ומונוטונית, יכול להיות שקורסים בתחום הלוגיסטיקה והטכנולוגיה עשויים להיות אידאליים. תוכלו לרכוש מקצועות כמו ניהול לוגיסטיקה, תכנון פרויקטים, תכנון מערכות מיזוג אוויר וכדומה.

 

נוסף לכל אלו תמצאו בשוק קורסים במחשבים, טיפוח ויופי, טיפול בגיל הרך, מלונאות, ואפילו הסבה להייטק.

בכל זאת לא בטוחים מה הכיוון שלכם? מתלבטים בין כמה אפשרויות? תמיד ניתן להתייעץ עם בתי הספר המקצועיים או עם המרכזים לפיתוח קריירה, ואף לגשת לסדנת הכוון תעסוקתי או לייעוץ אישי. זאת ההתחלה החדשה שלכם, וכדאי שתבחרו בדיוק את התחום שמעניין אתכם, מאתגר אתכם ותורם לכם.

 

אפשרויות מימון ללימודי תעודה

 

אם הפן הכלכלי גם גורם לכם להתלבט, כדאי שתדעו שישנם כמה מסלולים למימון שכר הלימוד – עצמאי, ממשלתי מלא או ממשלתי חלקי.

 

מימון עצמאי – ניתן למצוא בבתי הספר המקצועיים אינספור קורסים.  חשוב לבחור בקורסים מקצועיים בלבד, כאלה בסופם מקבלים תעודה ממשרד העבודה.

מימון ממשלתי – באם אין ברשותכם את היכולת למימון עצמי, אל תחשבו שהחלום אבוד. משרד הכלכלה מציע קורסים מקצועיים במימון מלא או חלקי.

מימון מלא – לעתים תהיו זכאים להכשרה במרכזי הכשרה ממשלתיים במימון מלא. זאת אם אתם עובדים בלתי מקצועיים או מובטלים המעוניינים ברכישת מקצוע.

מימון חלקי – אם אתם לא זכאים למימון מלא, תדעו שאולי אתם זכאים לשוברים להכשרה מקצועית שיממנו חלק משכר הלימוד. בדרך כלל, אלו הזכאים לשוברים הם אוכלוסיות מוחלשות, מובטלים, אנשים בעלי מוגבלויות וכדומה.

* המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות להוסיף ימי לימוד, לשנות חלק מתכני הקורס והרכב המרצים, עפ"י שיקול דעתה המלא ובהתאם להתקדמות הכיתה, תוך הקפדה על היקף שעות הלימוד.

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב