ראשי » מאמרים » השתלבות תעסוקתית בתעשיית האנרגיה הירוקה

ההרשמה בעיצומה

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב

קורסים בתחום זה

השתלבות תעסוקתית בתעשיית האנרגיה הירוקה


החל מהמהפכה התעשייתית, אנו עדים לנסיקה בכל הקשור לעולם הטכנולוגיה. תחום הרפואה עבר כברת דרך מפיתוח האנטיביוטיקה ועד כדי מכשור מודרני שמסוגל לפענח מחלות עתידיות, עולם הסלולר והמחשבים הביאו עמם אוקיינוס של מידע בצורת אינטרנט ואינספור אפליקציות ותעשיית האווירודינמיקה ממשיכה להגשים לנו חלומות מעבר לאופק.

אכן פלאי הטכנולוגיה והאפשרויות שהם מייצרים בעלי ערך יקר מפז, אך עם זאת לא ניתן להתעלם מן העובדה שייצור תאגידי בממדים אסטרונומיים, הצורך לספק קהל מטרה רב ובנוסף אינטרסים אישיים אשר מחזקים את עמדת הקפיטליסטים וגורמים לזיהום ופגיעה באיכות הסביבה. כתוצאה מכך נולד תחום האנרגיה הירוקה אשר מאפשר קריירה מעניינת ובעלת משמעות כאחד.

 

אז על מה מדובר בעצם?

 

טכנולוגיה אשר מבוססת על אנרגיה ירוקה מנצלת את המשאבים והאלמנטים של הטבע כגון רוח, ים ושמש ומתפעלת מכשור טכנולוגי מתקדם ללא פגיעה באיכות הסביבה. בניגוד מוחלט, הפקת אנרגיה מדלק או פחם פוגעת ישירות בסביבה עקב ייצור של פחמן דו חמצני ובעקבות זאת התחממות גלובאלית.

הגזים אשר נפלטים אל האוויר מייצרים מאין מעטפת שמונעת מהחום להשתחרר וניתן לזהות את מגמת ההתחממות על ידי תדירות גבוהה יותר של סערות, תקופות בצורת, עליה של מפלס הים והכחדה של מינים מסוימים בטבע.

 

האלטרנטיבות שכדאי לדעת עליהן

 

אנרגיה סולארית – המרת אור השמש לחשמל. ניתן לבצע זאת על ידי חוות ארכיטקטורה סולארית בצורת חוות פאנלים ובכך למנוע שריפה של עשרות אלפי ליטרים של דלק ביום.

שימוש ברוח – אנרגיית רוח מופקת על ידי טורבינות רוח אשר הלהבים המסתובבים “קוצרים” את האנרגיה הקינטית. אנרגיה זאת ניתנת לאכסון בגנרטורים מיוחדים ובכך לספק חשמל למיליוני אנשים.

תחנות מים – זרם מים אשר מפעיל את הטורבינות ומייצר חשמל. כמובן, ככל שהזרם חזק יותר כך ניתן להפיק יותר חשמל.

גז לנטפל – רוב האשפה שמגיעה למרכזי הגרוטאות מתקלה עם הזמן וכתוצאה מכך נפלט אל האוויר גז לנטפל אשר 50% ממנו עשוי מתאן. הגז יכול לשמש להפעלת גנרטורים אלקטרוניים וניתן לומר שתהליך זה הינו מהמוצלחים ביותר בכל הנוגע לחידוש אנרגיה ירוקה.

 

תחום האנרגיה הירוקה בצמיחה והנתונים בעולם מדהימים. בארה”ב בלבד מדובר על שוק אשר מועסקים בו 3 מיליון אנשים והתעשייה מייצרת כמעט חצי מיליארד דולר בשנה, וכיאה לעסק מתפתח אנו עדים למשרות שונות בתחום שמאפשרות השתלבות תעסוקתית בענף שדורש אחריות, חשיבה לוגית ופתרון בעיות.

החל מעובדי טורבינות רוח אשר אחראים על התקנתן והפעלתן, אל עבר מורים במערכת החינוך אשר ילמדו ויסבירו על החשיבות של השימוש באנרגיה ירוקה ועד כדי מהנדסים אשר משמשים כאנשי מפתח לביצוע הטכנולוגיות המתקדמות הללו.

אלה הם רק מספר מצומצם של אפשרויות תעסוקה אשר פרושות בפניכם בשוק שנועד לשפר את איכות חיינו ולמנוע פגיעה בטבע. כיום, יותר מתמיד אנו תלויים באנשים אשר יתמחו במקצועות שונים בעולם האנרגיה הירוקה בכדי לוודא שכדור הארץ כפי שאנו מכירים אותו יישאר בצורה זאת לדורות העתיד. אם ברצונכם להעניק משמעות וערך מוסף לעבודה אותה אתם מבצעים, לגרום לשינוי ובאמת להשפיע באופן החיובי ביותר הגעתם למקום הנכון.

* המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות להוסיף ימי לימוד, לשנות חלק מתכני הקורס והרכב המרצים, עפ"י שיקול דעתה המלא ובהתאם להתקדמות הכיתה, תוך הקפדה על היקף שעות הלימוד.

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב