ראשי » מאמרים » מה זה גמול השתלמות?

ההרשמה בעיצומה

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב

קורסים בתחום זה

מה זה גמול השתלמות?


מה משותף לתחום החשבונאות, האחזקה, בטיחות האש, חשבות השכר, הרפואה, המשפטים, ההוראה וכמעט כמעט כל תחום מקצועי באשר הוא? אם עניתם “החידושים והשינויים המתרחשים בו”, צדקתם, ובגדול! כי בעולם המודרני, מי שלא נשאר מעודכן, נשאר מאחור. לכן, חשוב שתכירו את המושגים ‘השתלמויות’ ו – ‘גמול השתלמות’, ומה ביניהם.

מהי השתלמות מקצועית?

 

אתם וודאי מבינים שאין רופא בישראל שמסיים את 7 שנות הלימודים שלו, ומעתה ועד לסיום הקריירה שלו לא קורא, מתעדכן ומתחדש בכל עת. בדיוק כך הם פני הדברים בתחומים מקצועיים רבים. השינויים מתרחשים לעיתים תכופות, אם בשל שיפורים טכנולוגיים, הפקת לקחים מקצועית, דרכים חדשות להתייעלות העבודה וכו’ – וההשתלמויות המקצועיות הן אלו המסייעות לכולם להכיר בשינויים וללמוד מהם. השתלמויות מקצועיות הן מספר מפגשי לימוד לאנשים מתחום עיסוק זהה, אשר הדגש הקיים בהם הוא על האלמנטים החדשים הקיימים בתחום, או כאלו אשר אותם עובדים טרם נחשפו אליהם. בשורה התחתונה, השתלמויות הן הדרך הטובה ביותר להיות המעודכנים ביותר בתחום זה או אחר.

מה זה גמול השתלמות?

 

על מנת לעודד מעסיקים לשלוח את עובדיהם לאותן השתלמויות החשובות לחברה, לעובד ולמשק הישראלי גם יחד, נולד המונח “גמול השתלמות” המשקף תשלום כספי קבוע, אשר משולם לאותו עובד שהשתתף בהשתלמות המקצועית בגין לימודיו, על ידי מעסיקו. קיימים גמולי השתלמות לעובדי מדינה, גמולי השתלמות לאקדמאיים, למורים, לאחים ואחיות, לעובדים סוציאליים ועוד. נדגיש כי לא כל השתתפות בהשתלמות מקצועית מזכה את העובד באותו גמול כספי, שכן יש לעמוד במספר קריטריונים שקבע המחוקק, לרבות 12 שנות לימוד ומעלה, שנתיים לימוד לפחות במוסד להשכלה גבוהה (או לחילופין, השלמת שעות לימוד על פי וותק מקצועי), 400 שעות עבודה לפחות בתחום המקצוע שלהם ועוד.

הגמול ניתן רק כאשר תחום הלימוד חופף לעיסוקו של העובד. על מנת לקבל את גמול ההשתלמות יש להגיש בקשה מסודרת בצירוף המסמכים הנדרשים בחוק. ניתן לערער על בקשת גמול שנדחתה על ידי הוועדה המחליטה, כאשר החלטת הוועדה המערערת הינה סופית. גובה גמול ההשתלמות עשוי להיות בסך של כמה מאות שקלים בודדים מדי חודש, ויכול להגיע גם לאלפי שקלים, בהתאם לתחום, לוותק, לדרגה ולפרמטרים נוספים. בהחלט משתלם!

השתלמות במכללת מישלב

 

נשמע מסובך? לא בהכרח. תכירו את מכללת מישלב, מוסד הלימודים הארצי שהופך את כל נושא גמול ההשתלמות לפשוט הרבה יותר. המומחים של בית הספר המקצועי והטכני ישמחו לבדוק מקרוב את הזכאות שלכם לקבלת אותו גמול מיוחל. כאן, בין כותלי סניפי בית הספר בתל אביב, חיפה ובאר שבע, תוכלו ליהנות ממספר רב של השתלמויות בתחומים שונים, החל מחשבונאות ושכר ועד לאחזקה ובטיחות אש. והכול, עם טובי המרצים ובתנאי לימוד אופטימליים. אז למה אתם מחכים? מגיעים למוסד הלימודים לאותה השתלמות בה אתם מעוניינים ויוצאים מעודכנים! בהצלחה!

* המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות להוסיף ימי לימוד, לשנות חלק מתכני הקורס והרכב המרצים, עפ"י שיקול דעתה המלא ובהתאם להתקדמות הכיתה, תוך הקפדה על היקף שעות הלימוד.

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב