ראשי » מאמרים » עתידו של החינוך הטכנולוגי בישראל

ההרשמה בעיצומה

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב

קורסים בתחום זה

עתידו של החינוך הטכנולוגי בישראל


מסתבר שהחינוך הטכנולוגי בישראל לא מת: חינוך טכנולוגי מהווה אלטרנטיבה מעולה עבור רבים מבני הנוער והצעירים בישראל. בשנים האחרונות הוא זוכה לעדנה מחודשת לאחר קיצוצים משמעותיים בעבר.

החלום של כל אמא יהודיה הוא בן רופא, עורך דין או איש היי-טק (לאמהות המעודכנות יותר), או מינימום כלכלן. המקצועות הטכנולוגיים נחשבו פחות באופן מסורתי הן במחינת יוקרה והן מבחינת הכנסה ומעמד. יחד עם זאת, שינויים בשוק העבודה יצרו ביקוש גבוה יחסית למקצועות טכנולוגיים כמו הנדסאיים וטכנאים.

ההתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות הביאו לשינוי עצום בחיינו. כיום רובנו מחזיקים או משתמשים במספר מכשירים טכנולוגיים מתקדמים באופן קבוע, ואפילו רבים מילדנו משתמשים במכשירים אלו. אמנם מפתחים ואנשי היי-טק דואגים לפיתוח ולשיווק של מוצרים אלו, אך מישהו גם צריך לדאוג להרכבה, לתחזוקה ולתיקון של מוצרים אלו.

כאן נכנסים לתמונה אנשי החינוך הטכנולוגי, הנדסאי מחשב, טכנאי פלאפונים, טכנאי מזגנים ועוד. אמנם המקצועות הטכנולוגיים סובלו מיחסי ציבור ותדמית רעה, אך כעת חשיבותם עולה ובהתאם לזאת גם הביקוש לבוגרי חינוך טכנולוגי מקצועיים.

חשיבות החינוך הטכנולוגי

רק כ-30% מבין מסיימי לימודי תיכון ילמדו לימודים אקדמאיים בהמשך חייהם. חלק מהתלמידים האלו ירכשו לעצמם מקצוע דוגמת עריכת דין, ראיית חשבון, רפואה או פסיכולוגיה, וחלק יבחרו ללמוד לימודי חינוך, כלכלה, מנהל עסקים וכדומה.

אך מה קורה עם אלו שלא ממשיכים ללימודי אקדמאיים? המסגרת האקדמאית אינה מתאימה לכל אחד, ולא כולם יכולים להביא את היכולות שלהם לידי ביטוי במסגרתה. כאן נכנס לתמונה החינוך הטכנולוגי.

החינוך הטכנולוגי מאפשר לאנשים רבים שאינם יכולים ללמוד במסגרת האקדמאית מסיבות שונות (תנאי קבלה גבוהים ומוגזמים, חוסר במלגות מתאימות ובעיות תקציב, ועוד) לרכוש מקצוע איכותי לחיים.

עתיד החינוך הטכנולוגי

 

נראה שעתיד החינוך הטכנולוגי בישראל בהיר למדיי. שינוי המגמה מורגש בשטח וכבר היום ניתן לראות עלייה בהיקף הנרשמים והלומדים בחינוך הטכנולוגי.

גופים רבים בחברה הישראלית, ובינם חברת פרטיות, עמותות וארגונים דוגמת התאחדות התעשיינים, הבינו את החשיבות ההולכת וגדלה של אנשי המקצועות הטכנולוגיים. בעקבות כך נפתחו בשנים האחרונות תוכניות רבות המבקשות לסייע בחינוך דור העתיד הטכנולוגי של ישראל.

בנוסף, חברות מובילות במשק הישראלי כמו נובל אנרג’י, פריגו (חברת תרופות גדולה), קליל תעשיות, החברה למשקאות (קוקה קולה) מצטרפות לגופים כמו התעשייה האווירית ועוד, אשר מעבירים קורסים מקצועיים כבר בבית הספר לתלמידים מהמגמות הטכנולוגיות.

כך, התלמידים נהנים ממרצים ומורים עתירי ניסיון, וצוברים ניסיון מעשי במהלך שיעורים אלו. נראה כי למרות יחסי הציבור הרעים, תחום הלימודים הטכנולוגיים הולך וצובר תאוצה בבתי הספר בישראל ומהווה אופציה מקצועית טובה מאוד.

* המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות להוסיף ימי לימוד, לשנות חלק מתכני הקורס והרכב המרצים, עפ"י שיקול דעתה המלא ובהתאם להתקדמות הכיתה, תוך הקפדה על היקף שעות הלימוד.

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב