ראשי » מאמרים » שיפוץ באמצעות גבס

ההרשמה בעיצומה

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב

קורסים בתחום זה

שיפוץ באמצעות גבס


שיפוץ באמצעות גבס

עבודות גבס ושיפוץ באמצעות גבס במסגרת הביתית והמשרדית הפכו לדבר שבשגרה עברו ישראלים רבים, והגבס עצמו הפך למוצר יסוד. אנשים רבים פונים לקבלן גבס על מנת שיבצע עבורם עבודות גבס שונות, לרוב לצרכים אקוסטיים או אסתטיים. הגבס הוא מינרל בעל יתרונות רבים, ולא במקרה הוא כה פופולארי ושכיח בבתים. קל מאוד לעבוד איתו, העבודה מתבצעת במהירות, רמת הגימור ורמת התוצאה הסופית נחשבות לגבוהות, איכותיות וחלקות וקל לעשות שינויים בגבס במרוצת הזמן. אנשים המעוניינים להתמקצע בתחום מסיימים קורס גבס שמעניק להם ידע ויכולות מקצועיות רלוונטיות.

 

מה ניתן לעשות עם גבס?

  • קירות גבס עם בידוד משופר, קיר כפול, חיפויי קיר לצרכים אקוסטיים ואסתטיים.
  • בניית תקרות גבס ותקרה אקוסטית.
  • הנמכת תקרה והסתרה של מערכות בתקרה.
  • קרניזים מגבס.
  • מחיצות גבס.
  • מדפים, נישות וכוורות.
  • קיר לטלוויזיה.

קירות גבס

ניתן לבנות קיר גבס על ידי חיבור של לוחות גבס ואשר ישמש כמחיצה באמצע הבית או יאפשר למעשה קיום חדר נוסף. זאת למשל במצבים בהם רוצים לקחת חדר גדול אחד וליצור ממנו שני חדרים שונים. קיימים לוחות לבנים רגילים, לוחות ירוקים החסינים למים ולוחות ורודים החסינים לאש. ניתן ליצור חיפויי קיר לצרכים אקוסטיים, למשל כאשר מעוניינים למנוע חדירה של צלילים ורעשים מחדר אחר בבית או מהבית של השכנים. חיפויי קיר ניתן לבצע גם כאשר קיימים פגמים מסוימים ויש רצון להעלים אותם מבחינה אסתטית בעזרת גבס.

 

תקרות גבס

ניתן לבצע הנמכת תקרב בגבס והסתרה של מערכות בתקרה כגון מערכות מיזוג ותאורה לצרכים אסתטיים. בעיה של הד בחדר יכולה להיפתר על ידי חיפוי גבס וכמו כן גם בעיות של רעש מקומות עליונות או חדרים עליונים בשל היכולת הטבעית של הגבס ליצור בידוד אקוסטי. בנוסף, בעזרת גבס ניתן ליצור תקרה הכוללת תאורה שקועה.

 

עיצובים שונים בגבס

בישראל נפוץ מאוד השימוש בגבס לצורך יצירת קיר לטלוויזיה בסלון. בעזרת גבס ניתן לבנות גם מדפים, נישות וכוורות בסלון ובחדרים השונים. גם במטבח ניתן לבצע עבודות מגבס, לרבות הנמכות תקרה, בניית מדפי גבס ומחיצות.

 

יתרונות הגבס כחומר עבודה, עיצוב ובנייה

לגבס יתרונות רבים. הוא מאפשר עבודה נוחה וקלה שמתבצעת באופן מהיר יחסית, ולכן מחירה הוא זול יותר מאשר עבודות שיפוץ המשתמשות בחומרים אחרים. התוצאה המתקבלת היא לרוב אסתטית וחלקה. קל מאוד לערוך שינויים בגבס במרוצת הזמן במידה ומתעוררים רצונות וצרכים חדשים בבית או במשרד. הגבס גם נחשב לחומר ירוק השומר על איכות הסביבה, וזהו בהחלט יתרון משמעותי בהתחשב בסטנדרטים הירוקים שעליהם נוהגים להקפיד כיום. חשוב לבחור בקבלן גבס מוסמך ולתת עדיפות לכזה שסיים קורס גבס מקצועי.

 

קורס גבס

קורס גבס מקצועי מכשיר קבלני גבס לביצוע שלל עבודות בגבס לרבות עיצוב בגבס, בנייה בגבס ופיקוח על עבודות בנייה בגבס לרבות זיהוי ליקויים וכשלים ושיפור ביצועים בעבודות בנייה בגבס. בקורס מוקנים כלים וטכניקות מתקדמות לביצוע שלל עבודות ופרויקטים בגבס ולימוד התקנות המחויבות בחוק.

* המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות להוסיף ימי לימוד, לשנות חלק מתכני הקורס והרכב המרצים, עפ"י שיקול דעתה המלא ובהתאם להתקדמות הכיתה, תוך הקפדה על היקף שעות הלימוד.

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב