ראשי » מאמרים » 5 טיפים לבחירת קורס מקצועי

ההרשמה בעיצומה

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב

קורסים בתחום זה

5 טיפים לבחירת קורס מקצועי


קורסים מקצועיים נפוצים מאוד בקרב הציבור הישראלי. אנשים רבים מחפשים היום את האופציה הפרקטית, זאת שמאפשרת למי שמשלים את ההסמכה לעסוק במקצוע מבוקש, פרקטי ומניב כלכלית. קורס מקצועי אורך הרבה פחות זמן מתואר אקדמי, עולה פחות כסף ומכשיר את מי שמסיימים אותו לעבוד באופן מיידי במקצוע. קיימים לא מעט קורסים שונים, ויש מספר דברים לשים לב אליהם כשרוצים לבחור את הקורס הנכון עבורכם. הכנו לכם 5 טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור את הקורס המקצועי שמתאים לכם במיוחד.

1. בחרו מקצוע עם ביקוש רב

ביקוש רב משמעו ביקוש הן בהווה והן בעתיד. קיימים קורסים מקצועיים שעבר זמנם והם פחות נדרשים היום בשוק. אם תקראו נכון את המפה, תוכלו להבין מהם המקצועות שיש להם ביקוש אמיתי. בסופו של יום, אם אין מספיק עבודה ותאלצו להסתפק במעט, אז לא השגתם את מה שביקשתם להשיג. מקצוע מבוקש לדוגמא הוא מנעולן באישור המשטרה. על מנת לעבוד כמנעולן מורשה, יש לקבל הסמכה רשמית מקורס הכשרת מנעולנים ולקבל היתר ממשטרת ישראל. בנוסף יש להיות חבר באחד מארגוני המנעולנים הקיימים בארץ.

 

2. בדקו את רמת השכר

מעבר לכמות העבודה, קיימים מקצועות שפוטנציאל הרווח שלהם קטן וגדול יותר. זהו פרמטר שמבוסס הן על רמת הביקוש למקצוע והן על כמות הכסף שניתן להרוויח פר עבודה או פר שעת עבודה. יש מקצועות שבזמן קצר יותר מאפשרים לבעל המקצוע להרוויח סכום גדול יותר, ובכך לעבוד פחות שעות או לעבוד אותו מספר של שעות ולהרוויח יותר.

 

3. בחרו קורס שמתאים לכם

אל תבחרו קורס שיסמיך אתכם לעבוד במקצוע או במלאכה שאתם לא אוהבים או שלא תואמים את היכולות הטבעיות שלכם. עבודה יש לעשות בחדווה וברצון עד כמה שאפשר. אם תבחרו בקורס שלא מתאים לכם, לא בטוח שתסיימו אותו, וגם אם כן – לא בטוח שתתמידו בעבודה לאורך זמן. בחירה בקורס הנכון תעזור לכם להרוויח יותר כסף ולעסוק במקצוע בהנאה.

 

4. אופן הפרנסה

האם אתם מחפשים להיות שכירים או עצמאיים? קיימים קורסים מקצועיים שיותר מתאימים לעבודה כשכירים, וקורסים שיותר מתאימים לעבודה כעצמאים. כמובן שלרוב בכל מקרה אפשר לעסוק במקצוע כעצמאי, אבל יש מקצועות שיותר מאתגרים כעצמאיים או כאלה שמצריכים ניסיון רב לפני שיוצאים לעצמאות. כדאי לבחור את הקורס בהתאם לשאיפות שלכם בכל הקשור לשאלה הזאת.

 

5. התחשבו באורך הקורס

ההשלמה של קורסים מקצועיים שונים אורכת כמות שונה של זמן. קורס יכול לארוך מספר חודשים מצומצם ויכול לארוך גם שנה ויותר מכך. אם אתם זקוקים לפרנסה משמעותית בעתיד הקרוב, אם אין לכם סבלנות לקורס ארוך יחסית – אלו שיקולים שכדאי לתת עליהם את הדעת. כמובן שאורך הקורס גם משפיע על העלות שלו, וזהו תמיד פרמטר חשוב נוסף.

* המכללה שומרת לעצמה את מלוא הזכות להוסיף ימי לימוד, לשנות חלק מתכני הקורס והרכב המרצים, עפ"י שיקול דעתה המלא ובהתאם להתקדמות הכיתה, תוך הקפדה על היקף שעות הלימוד.

זה הזמן שלך ללמוד מקצוע!

מלאו את הפרטים לקבלת ייעוץ או רישום:

 מאשר/ת את תקנון אתר מישלב